PULLER

Kód produktu: PUL

299 Kč

247 Kč bez DPH

Velikost
MINI MIDI STANDARD MAXI
- +
Sdílet:

Výcviková pomůcka v sadě dvou kruhů je určen pro hravá plemena.
Výborně plave na hladině a dobře se ve vodě psům uchopuje, je ideální i pro vodní radovánky.
PULLER= skvělá výcviková hra i intenzivní trénink

Je vyroben z unikátního materiálu, který nepoškozuje zuby a dásně vašeho psa.
Materiál umožňuje psovi lehce se zakousnout, aniž by byl narušen tvar a vlastnosti hračky. Viditelné stopy po zubech patří k běžným vlastnostem PULLERu a nijak nesnižují její odolnost či trvanlivost.
Hračka po čase dokonce zcela ztratí svůj hladký povrch, což je zcela přirozený projev materiálu a patří k užívání.

Velikosti
MINI 18 x 2 cm- jorkšír, westík, italský chrtík, mops, krysařík, bostonek, brabantík
MIDI 20 x 3 cm- border teriér, jack/parson russell, kokršpaněl, kavalír, bígl, foxteriér, pudl
STANDARD 28 x 4 cm - mallinois, australský ovčák, retrívr, staford, boxer, pitbul, border kolie, staffbull
MAXI 30 x 7 cm- jeden kruh k přetahování pro plenema pitbul, staffbull, mollosové, německý ovčák

Využití a výhody pulleru:
- dlouho vydrží - pes jej hned nerozkouše
- velmi odolný v tahu
- neničí zuby a dásně
- materiál je zdravotně nezávadný
- je neskutečně lehký, přesto úžasně dobře létá
- plave na vodě
- odolný vůči zápachu a nečistotám
- snadná údržba - stačí opláchnout vodou
- v sadě po 2 ks pro intenzivní trénink

Jedná se o dva kruhy z unikátního materiálu zajímavých vlastností. Oba kruhy se při tréninku používají zároveň. Metoda tréninku s dvěma kruhy odlišuje PULLER od ostatních produktů a dodává mu mnoho předností. Stačí vám tři jednoduchá cvičení po dobu 20 minut a váš pes vydá tolik energie jako při běhu na 5 km. Tato cvičení posilují všechny svalové partie, váš pes si vylepší fyzickou kondici a intenzita tréninku, která vyžaduje velké soustředění a postřeh, psa příjemně a pozitivně vyčerpá i psychicky hravou a zábavnou formou.

PULLER trénink/výcvik se skládá ze tří cviků:

PULLER Running (hra)
Pro intenzivní běh využijte oba PULLERy. hoďte psovi první kruh. PULLER házejte tak, aby se kutálel, nemá se házet jako frisbee. Když se pes vrací, hoďte druhý kruh, váš pes tak bude běhat mnohem intenzivněji. Běžnou chybou při provádění tohoto cvičení je příkaz "Přines". Nejde o klasický nácvik aportu jako s činkou, ale o intenzivní cvičení běhu a postřehu. Proto u PULLER Runningu nevyžadujte předání do majitelovy ruky, jinak se hra stane nudnou a zájem psa brzy opadne. PULLER umožňuje provádět cvik bez zbytečných přestávek, použijte raději povel "puller" k udržení pozornosti psa. Pokud chcete, aby byl trénink co nejefektivnější, ukažte psovi, že jste připraveni hodit druhý kroužek, jakmile k vám přibíhá s prvním. Nebojte se, že pes bude odmítat přinést PULLER přímo do vaší ruky. Hra PULLER Running by neměla trvat déle než 5 - 7 minut. Poté hru plynule převeďte na PULLER Jumping - skákání. Výcvik bude pro vás oba příjemný, zábavný a zároveň komplexní a efektivní.
Upozornění: Vždy přizpůsobte intenzitu tréninku kondici, věku a zdravotnímu stavu vašeho psa!

PULLER Jumping
Základem pro trénink skoků (výskoků) je opět použití obou kruhů. Cílem pro psa není získat kruh, ale uchopit jej ve výskoku, po dopadu pustit a vyskočit pro druhý kruh.
Přimějte psa, aby chtěl PULLER ve vaší ruce chytit. Zvedněte PULLER do výšky tak, aby
pes musel pro PULLER vyskočit. Nechte jej uchopit, až bude ve vzduchu. Pak jej i s PULLEREM nechte dopadnout na zem. Dbejte na to, aby pes dopadal na všechny nohy. Poté mu ukažte druhý kruh a převeďte jeho pozornost, aby první pustil a vyskočil uchopit druhý. Takto cvičení pokračuje stále dokola. Intenzita skoků závisí na vašem zacházení s PULLEREM. Můžete nechat psa vyskakovat do malé výšky. To je vhodné pro méně náročné cvičení. Pro náročnější je možné nechat psa vyskočit vysoko a v letu, když se pes do PULLERU zakousne, následovat jeho dráhu pohybu. Skok tak bude delší a intenzivnější. Cvičení by nemělo trvat celkově déle jak 5 minut. Dělejte psovi přestávky nebo upravujte intenzitu podle potřeby.

Upozornění: Intenzitu cvičení přizpůsobte kondici, zdravotnímu stavu a věku psa. Pokud tento cvik provádíte se štěňaty mladšími 1,5 roku, dělejte jen mírné skoky. U velkých a obřích plemen hleďte na odraz ze zadních nohou a dopad na všechny čtyři nohy zároveň.

PULLER Pulling
Třetím cvičením je přetahování, můžete plynule přejít z PULLER Jumpingu. Opět využijte oba kruhy. Nechte psa uchopit kruh a přetahujte se s ním. Pokud pes vrčí, berte to jako součást hry a radost z boje. Udělejte přetahování zábavné a nechte psa vyhrát. Jakmile se psovi podaří vytáhnout vám PULLER z ruky, nabídněte mu druhý kruh. Soutěživost a radost z přetahování můžete podpořit protitahem a lomcováním. Přetahování posiluje krční a šíjové svalstvo, svalstvo čelistí a pevný skus. Skvěle doplňuje předchozí dvě cvičení a psům dává radost z výhry.

PULLER se dá využít i jako pomůcka k provádění dalších cviků a triků. Můžete jej také zavěsit na větev do výšky, nebo přivázat k dobře ukotvené tyči a využít k nácviku pevného skusu.
Je také skvělou motivační pomůckou pro nácvik u jiných sportů, jako je poslušnost, tanec se psem, bull sporty, agility, dog frisbee a jiné.

PULLER není hračka, je to tréninková pomůcka! Nenechávejte PULLER psovi na kousání a ke hře o samotě, využívejte ho ke společné zábavě a výcviku.
Navíc tak bude PULLER pro vašeho pejska stále atraktivní. Každá další hra či trénink s PULLEREM bude plná nadšení. Pejsek si PULLER spojí s vámi a se zábavou a své fialové kruhy bude nevýslovně milovat!

Výrobce: COLLAR Company

 

Podobné produkty