d-mute light

Kód produktu: DOG02

1 499 Kč

1 239 Kč bez DPH

- +
Sdílet:

Elektronický obojek proti nežádoucímu štěkání - vhodný pro střední a velká plemena psů (něměcký ovčák, retrívr, ridgeback, setr, apod.).Režimy funkcí se mění pouhým přiložením magnetu.

Elektronické obojky d-mute light proti štěkání jsou bezpečným a efektivním prostředkem, který pomůže eliminovat nadměrné nebo bezdůvodné štěkání Vašeho psa. Představuje jednoduché řešení v případech, kdy Váš pes reaguje na sebemenší podnět štěkotem, nebo dokonce štěká celý den v době Vaší nepřítomnosti, a obtěžuje tak své okolí.

Obojek je aktivován pouze vibracemi hlasivek psa, který nosí obojek na krku, tento systém tak zabraňuje riziku falešného spuštění vyvolaného štěkotem jiného psa. Citlivost reakce obojku na vibrace a režim stimulace je možné snadno nastavit. Obojek disponuje celkem pěti volitelnými režimy pro korekci štěkání, lze si vybrat mezi akustickým signálem, třemi úrovněmi elektrické stimulace a režimem stimulace se vzrůstající intenzitou v pěti stupních.

Zařízeníd-mute, ve formě přijímače a obojku, pomáhá naučit psa zůstat v tichosti,pes musí mít obojek nasazen na hlasivkách, aby přijímač správně vyhodnocoval jeho štěkání. Obojek musí být zároveň dostatečně utažen, aby se na krku psa nemohl posouvat, ale nesmí psa škrtit. Aktivuje se samočinně při štěkání, eventuelně vytí či vrčení psa. Režim práce, t.j. citlivost, způsob korekce a časovou odezvu je možné jednoduchým způsobem nastavit. Korekcí se rozumí zvukový signál nebo korekční impuls, případně kombinace dvou.

Elektronický systém obojku využívá moderní technologii na bázi jednočipového mikroprocesoru. Obojek je velmi snadno použitelný, kompaktní a vodě odolný, tudíž vhodný pro každou situaci. Díky ergonomickému designu a nízké hmotnosti je možné jej použít i pro rasy psů s malým vzrůstem.

Princip činnosti: V pohotovostním režimu zařízení čeká na zvukový projev psa. Při prvním zaštěkání vydá zvukový signál nebo zvukový signál s korekčním impulsem, jehož intenzita závisí na zvoleném režimu. Pokračuje-li pes ve štěkání, zařízení opět vydá zvukový signál nebo zvukový signál s korekčním impulsem. Tento zvukový signál nebo zvukový signál s korekčním impulsem vydá obojek maximálně 5x a poté se tento proces automaticky zastaví. Po delší odmlce psa (10 – 15 sekund) se systém opět přepne do pohotovostního režimu, tj. další zaštěkání bude provázeno zvukovým signálem nebo zvukovým signálem spolu s korekčním impulsem.

Přehled režimů

1. pouze zvuková korekce
2. zvuk + nízká úroveň korekčního impulsu
3. zvuk + střední úroveň korekčního impulsu
4. zvuk + vysoká úroveň korekčního impulsu
5. zvuk + korekční impuls v pěti vzrůstajících úrovních
6. test funkce

Jednotlivé režimy se mění pouhým přidržením magnetu u obojku!

Charakteristika
Životnost baterie: 6 měsíců v pohotovostním režimu
Nastavitelný obvod krku: 18 až 75 cm
Součásti dodávky:

  • přijímač
  • baterie
  • testovací doutnavka
  • elektrody
  • magnet se šňůrkou na krk
  • záruční list
  • řemen 

ikona PDF ke stazeni Návod k použití ke stažení v PDF.

 

Výrobce: VNT electronics s.r.o., značka DOGTRACE

Rozdíly jednotlivých modelů obojků d-mute

  d-mute small d-mute light d-mute d-mute ONE
POČET STIMULUJÍCÍCH IMPULSŮ 5 5 5 7
PRO PLEMENA malá, střední velká, střední velká malá, střední, velká
MATERIÁL ŘEMENE tkaný tkaný tkaný tkaný
VELIKOST ŘEMENE 25 mm x 70 cm 25 mm x 75 cm 25 mm x 75 cm 15 mm x 75 cm
ROZMĚRY PŘIJÍMAČE 33 x 40 x 60 mm 39 x 40 x 72 mm 39 x 40 x 72 mm 55 x 27 x 21 mm
HMOTNOST PŘIJÍMAČE (BEZ BATERIE) 50 g 67 g 67 g 31 g
NAPÁJENÍ PŘIJÍMAČE CR2 3 V CR2 3 V CR2 3 V Li-Pol nabíjecí
VODOTĚSNOST IP 67 IP 67 IP 67 IP 67

 

Podobné produkty