A-Flex EQUINE+ sirup 1000 ml

Kód produktu: VET21

1 699 Kč

1 517 Kč bez DPH

- +
Sdílet:

Doplňkové krmivo pro koně. Sirup. 1000 ml.

Osvědčené doplňkové krmivo obsahující kombinaci látek příznivě působících na pohybový aparát – klouby, svaly, šlachy a vazy.

Charakteristika jednotlivých složek:
Kyselina hyaluronová – je součástí kloubní tekutiny, zlepšuje její viskozitu a díky tomu klouby promazává, tlumí nárazy a zlepšuje metabolismus kloubních buněk. Jejím podáváním se zpomaluje degradace kloubních chrupavek a obnovují se původní vlastnosti kloubů.
Hydrolyzovaný kolagen – kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání – svalů, šlach, vazů a chrupavek. Zabezpečuje zvýšení jejich pevnosti a pružnosti. Při jeho nedostatku dochází k nedostatečné hybnosti kloubů a snížené pevnosti vazů a šlach.
Glukosamin sulfát – je látka tělu vlastní. Sloučeniny, jejichž je součástí, jsou obsaženy v kloubech a vazech. Zde váží vodu a tím zvyšují pružnost chrupavek. Preventivní podávání je důležité pro posílení funkce kloubů. Podávání po úrazech zpomaluje degeneraci chrupavek a snižuje bolestivost kloubů. Optimální účinek nastupuje po 6–8 týdnech podávání.
Chondroitin sulfát – jeho účinky jsou velmi podobné glukosaminu. Má silný záporný náboj, díky němu osmoticky zadržuje vodu a tím zlepšuje pružnost pojivových tkání. Uplatní se při bolestech a zánětech kloubů. Pro optimální účinek je důležité dlouhodobé podávání.
MSM – methylsulfonylmethan – je organická sloučenina síry. Účinkuje silně protizánětlivě a tlumí bolest, čehož se využívá hlavně u poranění pohybového aparátu. Tato látka je zároveň důležitá k urychlení regenerace sportujících jedinců.
 

Společný účinek těchto látek lze využít u koní:
- během vysoké tělesné zátěže (soutěže, intenzivní trénink)
- před nebo po závodní sezoně
- pro udržení správné funkce pohybového aparátu
- pro lepší regeneraci kloubů, šlach a vazů během rehabilitace nebo aktivního odpočinku
- po operacích pohybového aparátu
- pro zlepšení pohyblivosti a jezditelnosti
- s rozvinutou osteoartrózou
- s vývojovým onemocněním kloubů
- po úrazech a dalších zraněních kloubů
- po úrazech a onemocnění šlach nebo vazů
- při „lupání“ v kloubech u mladých koní
- při přetížení kloubů nadměrnou zátěží

Podávání: A-FLEX EQUINE podávejte 1× denně zamíchaný do krmiva nebo přímo do dutiny ústní. Doba podávání se řídí charakterem postižení. Při akutních problémech po dobu 2 měsíců, v případě trvalého postižení je ideální podávat 2 měsíce 1× denně a poté 3× týdně bez přestávek. Před použitím protřepejte. Spotřebujte do data uvedeného na obale. Více na www. a-flex.cz.
Uchovávání: Uchovávejte v originálním obalu na suchém místě při pokojové teplotě (15-25 °C). Chraňte před mrazem a přímým slunečním světlem. Po otevření spotřebujte během 3 měsíců. Uchovávejte mimo dosah dětí a zvířat.
Účinné látky:
Složení: sacharidový invertní cukr, voda, hydrolyzovaný kolagen (vepřový), methylsulfonylmethan (MSM), D-Glukos-amin sulfát 2 KCl, chondroitin sulfát, hyaluronát sodný.
Analytické složky: hrubý protein (16,7 %), hrubý tuk (0 %), hrubá vláknina (0 %), hrubý popel (0,8 %), vlhkost (48,9 %).

Balení: 1000 ml.

Podobné produkty